ZOEK
Publicatiedatum: 24-04-2009

Levensloop in de praktijk

Ouderschapsverlof
Irene is 28 jaar en net bevallen van haar dochter Sanne. Over 4 jaar wil Irene 6 maanden lang 50% minder werken. Nu verdient Irene elke maand € 3.500,-, exclusief 13de maand. Ze wil in haar verlofperiode er financieel niet op achteruitgaan. Om haar doel te bereiken moet ze maandelijks € 238,- in haar levensloopverzekering storten. Ze betaalt netto € 143,-.

Eerder stoppen met werken
Jeroen is nu 40 jaar. Hij wil op zijn 62e stoppen met werken. Hij wil dan 3 jaar lang 70% van zijn inkomen uitgekeerd krijgen. Hiermee kan hij de periode tot aan zijn pensioen overbruggen. Jeroen verdient nu € 3.800,- bruto per maand. Om zijn doel te bereiken moet hij maandelijks
€ 220,- in zijn levensloopverzekering storten. Hij betaalt netto € 132,-.
Sabbatical
Monique is 28 jaar. Over 5 jaar wil zij graag een halfjaar op wereldreis. Tijdens die reis wil ze 70% van haar salaris ontvangen. Monique heeft nu een bruto maandinkomen van € 2.000,-. Om haar doel te bereiken moet ze maandelijks € 129,- bruto in haar levensloopverzekering storten. Ze betaalt netto  € 90,-.
Extra pensioen
Hans is 33 jaar en gehuwd. Hij heeft sinds kort een vaste baan met een goede pensioenregeling. Tot op heden heeft hij diverse banen gehad en maar weinig pensioen opgebouwd. Toch wil hij na zijn 65e minimaal 70% van zijn laatstverdiende salaris ontvangen. Alleen met zijn eigen AOW en pensioenopbouw haalt hij ongeveer 56%. Via de levensloopregeling zou hij hieraan graag iets willen doen. Hans verdient nu € 2.800,- per maand. Hij gaat ervan uit dat hij net voor zijn pensioen € 3.500,- zal verdienen. Elke maand stort hij € 104,- bruto in zijn levensloopregeling. Netto is dat € 60,-. Over 32 jaar heeft hij dan een bedrag van ruim € 95.000,- opgebouwd. Daarmee kan hij bij zijn pensioenverzekeraar alsnog de pensioenopbouw over de gewerkte jaren voor z'n 33ste inkopen. Samen met zijn AOW en zijn huidige pensioenregeling kan hij op gelijke voet doorleven.
Terug